Racing NSW Logo


Gundagai: Gundagai-Adelong Race Club Thursday 19, August 2021

Meeting Type: Country (Non-TAB MEETING)
Race Index
1 2 3 4
Back to top
Rail Position: Out 3metres 1000m to 250m
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Soft 7
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information: Updated 10.20am 18/8/21
Results Last Published: Fri 20-Aug-21 1:00AM AEST
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 21
Video Replays
Race 1
Full Replay
Race 2
Full Replay
Race 3
Full Replay
Race 4
Full Replay


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 7 Time: 1:03.01 Timing Method: Manual
VIDEO REPLAY
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 OLD GREGG (NZ) Mitchell Beer Nick Souquet 0 N/A   Complacent / Pirie Piper
2 2 FLY BY KHAN (NZ) Donna Scott Shaun Guymer 0.05 0 N/A   Mongolian Khan / Cape City Flyer
3 4 HAVE SUM FAITH Shilleagh MeyerVale Bradley Vale 0.23 0 N/A   Moshe / Kumiko
4 3 FORSUREUSAY Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 1.91 0 N/A   Proisir / Eaudechloe
5 6 PYRAT Kurt Goldman Nick Heywood 2.15 0 N/A   Your Song / Arms Length
1 FLEMING’S HERO Mitchell Beer 0 N/A Brazen Beau / Casino Card


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 7 Time: 1:01.99 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Manual
VIDEO REPLAY
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 1 LAWYER’S DELIGHT Kurt Goldman Nick Heywood 0 N/A   Dundeel / Mel's Pocket
2 4 RAYAINE Mitchell Beer Simon Miller 0.73 0 N/A   Nicconi / Piccadilly
3 6 STILL AN AGENT Rodger Waters Ms Emily Waters 0.78 0 N/A   Hallowed Crown / Montmartre Madam
4 5 SHABEEL Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 1.06 0 N/A   Skilled / Moorunda Miss
5 2 MON AMORE ALICE Chris Heywood Shaun Guymer 4.95 0 N/A   Epaulette / Victorian Maid
6 3 OVERRUN Kym Davison Nick Souquet 10.73 0 N/A   Duporth / Overture


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 7 Time: 1:00.89 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Manual
VIDEO REPLAY
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 1 BRANDERS RULE Mitchell Beer Simon Miller 0 N/A   Brazen Beau / Hermila
2 2 GOTTALUVTRUCKS Donna Scott Shaun Guymer 1.57 0 N/A   Camelot / Victory Tycoon
3 6 WICKED REDOUTE’S Kerry Weir Ms Molly Bourke 1.78 0 N/A   Redoute's Choice / Simply Wicked
4 5 RED NEBULA Mitchell Beer Nick Souquet 2.8 0 N/A   Deep Field / Fiery Redhead
5 3 MELADIA (NZ) Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 2.97 0 N/A   Proisir / Melody
6 4 MONGOLIAN BRAVE (NZ) Tim Donnelly Ms Heni Ede 4.52 0 N/A   Mongolian Khan / Ysabella Brave


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 7 Time: 1:04.73 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Manual
VIDEO REPLAY
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 REVELLERS Tim Donnelly Ms Heni Ede 0 N/A   So You Think / Nevis
2 5 TAKISSACOD Donna Scott Shaun Guymer 0.42 0 N/A   Chat Up Line / Takook
3 1 BLACK WAND Kurt Goldman Nick Heywood 1.87 0 N/A   Trusting / Dark Queen
4 3 MNEMENTH Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 1.94 0 N/A   Eurozone / Yurrapendi
6 WASHINGTON TOWERS Todd Smart 0 N/A Whittington / Gee Trump
2 CALIPARI Wayne Slattery 0 N/A Written Tycoon / Peppie