Racing NSW Logo


Grafton: Clarence River Jockey Club Ltd Monday 12, April 2021

Meeting Type: Country (TAB MEETING)
Rail Position: True
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Soft 5
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Scratchings Last Published: Mon 12-Apr-21 8:15AM AEST
Riders must be declared before: Thu 08-Apr-21 12:00PM AEST
Scratching close: Mon 12-Apr-21 7:30AM AEST
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 111
Finalised 12/4 - 7:45am. Late Rider R7 N17

To print the scratching sheet click the print button in your web browser.

----- New South Wales -----

Meeting:

Monday 12Apr2021 Clarence River Jockey Club Ltd

Rail : True
Penetrometer :
Weather : Fine
Track Rating : Soft 5
Track Type : Turf
Total Scratchings : 31

General Comment : Finalised 12/4 - 7:45am. Late Rider R7 N17
Irrigation : Nil
Rainfall : Nil last 24hrs, 59mm last 7 days
Track Information :

Rail Position Last Meeting

There is no rail position available for last meeting.

Scratchings

Race 1: 7 MONICA’S CIGAR (12/4 0727)
  9 HEDONIE (12/4 0613)
Race 2: 9 MIGHTY MARY (12/4 0646)
  10 SPIRIT BLUE (10/4 2040)
Race 3: 4 SEACZAR (11/4 1838)
  7 PORTAFORTUNA (11/4 0815)
  10 LATIN DAYZ (12/4 0703)
  12 DEORA (12/4 0711)
  15e AMBIGUOUS (9/4 1149)
Race 4: 2 TWELVE APOSTLES (9/4 1054)
  10 SINEPARI (12/4 0623)
Race 5: 8 BELLA’S CHOICE (9/4 1149)
  12 RUNAMUK (12/4 0637)
Race 6: 7 MARECAT (NZ) (10/4 2039)
Race 7: 8 SERAPHINITE (10/4 2040)
  11 ABOVE THE LOT (12/4 0623)
  14 HUDOO VUDOO (12/4 0613)
  15 PATTI WAGGIN (12/4 0711)
Race 8: 5 ENDANGERED SPECIES (8/4 1201)
  7 PRIDE OF PYINGERRA (12/4 0706)
  13 SAILING (12/4 0624)
  18e PRINCE OF BRAEMAR (Eliminated)
Race 9: 3 TAKE TO HEART (12/4 0711)
  4 PARTY HOST (11/4 2034)
  13 UNLEASH THE RED (NZ) (12/4 0713)
  14 KILMARNOCK (12/4 0710VC)
  15e ZOUKINA (12/4 0649)
Race 10: 4 SEE IT THRU (12/4 0625)
  10 FAIR DINKUM (11/4 1345)
  17e MORE PATASI (Eliminated)
  18e SAN SIERRA (Eliminated)

Late Scratchings

There are no late scratchings

Late Riders/Alterations

Race 6: 12 NATURE BOY (NZ) - Jeff Kehoe
Race 7: 12 LA ROCA (NZ) - Jake Bayliss
  17e LONG TALL GLASSES - Ben Looker
  18e LIONNE - Ms Rachael Murray
Race 8: 1 A MILLION DREAMS (NZ) - Ms Casey Waddell (a2/51kg),
  11 FIGHTFORYOURRIGHT - Kirk Matheson
  16e FIOR THE TIGER - Jon Grisedale
  17e LETTEMGO - Anthony Allen
Race 10: 16e BLEVIO - Matthew Bennett

Undeclared Riders

There are no undeclared riders

Duplicate Riders

-